podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Gwinea Bissau - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Gwinea Bissau - wiza, ambasady, przepisy

Bissau     
gwinea.bissau
Gwinea Bissau - podróże do Gwinei-BissauGwinea Bissau - mapa krajuGwinea Bissau - spis artykułów i galeriiGwinea Bissau - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeGwinea Bissau - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaGwinea Bissau - szczepienia, zdrowie, poradyGwinea Bissau - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROGwinea Bissau - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOGwinea Bissau - przewodniki, mapy, atlasy
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Gwinei-Bissau. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu!
Zobacz cenę wizy do Gwinei-Bissau, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Wiza, przepisy wjazdowe
Wizy wystawiane są przez placówki dyplomatyczne Gwinei Bissau (Paryż, Bruksela). Turysta podróżujący przez Senegal może uzyskać wizę w Dakarze lub w konsulacie w Ziguinchor. Należy mieć wystarczające środki utrzymania, nie ma jednak wymogu okazywania ich przy wjeździe.
Informacje dla kierowców
Podróżującym samochodem prywatnym z Dakaru zaleca się przekraczanie granicy na przejściu Wassadou–Pirada; pozostałe szlaki bywają uciążliwe ze względu na dużą liczbę blokad. Stan dróg nie jest najlepszy. Podczas pory deszczowej (od lipca do września) znaczna ich część jest nieprzejezdna. Uwaga: W razie kolizji samochodowej można się spotkać z agresywną reakcją miejscowej ludności. W takiej sytuacji, zgodnie z zaleceniem gwinejskiej policji, bezpieczniej jest nie wysiadać z samochodu i odjechać od razu na najbliższy posterunek.
Bezpieczeństwo
Stan destabilizacji politycznej i militarnej ostatnich lat uległ w 2007 r. poprawie, nie jest to jednak kraj o zadowalającym poziomie bezpieczeństwa i infrastruktury turystycznej. Istnieje duże ryzyko kradzieży i wszelkiego rodzaju wypadków (samochodowych, morskich itp.).
Przydatne informacje
• Baza hotelowa jest uboga. Walorami turystycznymi są klimat i przyroda. Ludność jest życzliwie nastawiona do turystów, jednak narastające ubóstwo jest przyczyną pogorszenia się stanu bezpieczeństwa. Gwinea Bissau jest krajem chętnie odwiedzanym przez amatorów myślistwa i rybołówstwa, udających się na wyspy Bijagos. Brak profesjonalnej infrastruktury morskiej; korzystanie z miejscowych łodzi odradzamy.

• Gwinea Bissau ma połączenie lotnicze z Lizboną (2 razy w tygodniu) i Dakarem (5 razy w tygodniu). Ponadto z Dakaru jeżdżą do Bissau tzw. taxi-brousse.

• Nie ma możliwości posługiwania się kartami płatniczymi, użycie czeków bankowych jest bardzo problematyczne.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Dakarze (Senegal) akredytowany jest również w Gwinea Bissau.
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Republiki Gwinei Bissau
Simferopolsky Blvd. 7 a
117556 Moskwa
tel./fax: (0-07 095) 317 95 82